Uczeń:
Podobnie jak rysunki, tabelę również można wstawić do tekstu. Po wstawieniu będzie ona niezależna od tabeli zawartej w arkuszu. Oznacza to, że po zmianie danych w tabeli umieszczonej w tekście dane w arkuszu nie zmienią się. I odwrotnie — po zmianie danych w arkuszu dane w tabeli wcześniej wstawionej do tekstu pozostaną nie zmienione, czyli mówimy, że tabela została osadzona. Taki rodzaj wstawiania realizuje się przez schowek.
Aby wstawić tabelę arkusza kalkulacyjnego do dokumentu tekstowego jako obiekt osadzony, należy:
Aby poprawić tabelę utworzoną w arkuszu i wstawioną do dokumentu tekstowego jako obiekt należy wskazać
kursorem myszy dowolne miejsce w obszarze tabeli i kliknąć dwukrotnie lewym klawiszem myszy (tak jak w przypadku rysunków) — wówczas tabela stanie się aktywna, a w oknie edytora tekstu pojawi się pasek narzędzi z arkusz kalkulacyjnego. Aby powrócić do tekstu edytora, wystarczy kliknąć lewym klawiszem myszy w obszarze dokumentu tekstowego (poza tabelą).
Dane z tabeli połączonej są przechowywane w pliku źródłowym, a w dokumencie tekstowym przechowywana jest tylko lokalizacja pliku źródłowego.
Podobnie dzieje się z wykresem.
Każda zmiana danych w pliku źródłowym arkusza kalkulacyjnego powoduje aktualizację tabeli lub wykresu wstawionego do dokumentu tekstowego.
Ta możliwość przydaje się, np. gdy chcemy wykorzystać te same dane w kilku różnych dokumentach tekstowych.
Aby wstawić tabelę arkusza kalkulacyjnego do dokumentu tekstowego jako obiekt połączony, należy: